Bakan Koca, bir kez daha maske uyarısı yaptı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından bir kez daha maske uyarısı yaptı. Bakan Koca, “Burnun altına indirilmiş maskenin, yarısı kesilmiş maskeden bir farkı yok. Maskenizi burnu açıkta bırakacak şekilde takarsanız, bir yarısını kullanmış olursunuz” dedi.

Bakan Koca, bir kez daha maske uyarısı yaptı

Türkiye’de koronavirüs salgını korkutan boyutlara ulaşırken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan bir kez daha maske uyarısı geldi.

Maskenin hem ağzı hem de burnu kapatacak şekilde takılması gerektiğini belirten Koca, “Burnun altına indirilmiş maskenin, yarısı kesilmiş maskeden bir farkı yok. Maskenizi burnu açıkta bırakacak şekilde takarsanız, bir yarısını kullanmış olursunuz” ifadelerini kullandı.

Bakan Koca’nın yaptığı paylaşım şöyle:

“Burnun altına indirilmiş maskenin, yarısı kesilmiş maskeden bir farkı yok. Maskenizi burnu açıkta bırakacak şekilde takarsanız, bir yarısını kullanmış olursunuz. Koronavirüs ağızdan daha çok burun yoluyla, nefes alıp verirken bulaşıyor. Maskenizi sizi koruyacak şekilde kullanın.”

Maskenin koruyuculuğu, ağzı ve burnu tamamen kapatmasına bağlıdır. Havayla doğrudan temas önlenmelidir. Örneğin, burun açıkta bırakılırsa virüse yoğun şekilde maruz kalmanız mümkün. Virüs yükü arttıkça da hastalık ağırlaşır. Maskenizden tam yararlanın. Hastalığın önünü kesin. pic.twitter.com/tcEoAGD3Jo

— Dr. Fahrettin Koca (@drfahrettinkoca) November 15, 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir