Bilim Kurulu Üyesi, vaka sayısının açıklanmasını yorumladı: Bence bu iyi oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın aylarca gizlediği vaka sayılarını açıklaması ardından konuşan Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Tevfik Özlü, “Bence bu iyi oldu. Bu açıklama ile birlikte durumu, vaka pozitifliğini de görmüş olduk” dedi.

Bilim Kurulu Üyesi, vaka sayısının açıklanmasını yorumladı: Bence bu iyi oldu

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Tevfik Özlü, günlük vaka sayılarının açıklanması hakkında, “Bence bu iyi oldu. Bu açıklama ile birlikte durumu, vaka pozitifliğini de görmüş olduk” yorumu yaptı.

Özlü, vaka sayılarının açıklanması ardından dün katıldığı NTV canlı yayınında konu hakkındaki soruları cevaplandırdı.

Vaka sayılarının açıklanmasından memnuniyet duyduğunu ifade eden Özlü, “Sağlık Bakanlığı belli bir süreden beri hasta sayıları üzerinden açıklama yapıyordu. Ama pozitif çıkan vaka sayılarını bilmiyorduk. Bu da tabii tam bir değerlendirme yapmak için bizi zorluyordu. Ve karşılaştırılabilir olmak açısından da, diğer ülkeler ve dünyadaki durumla, yine bazı zorluklar yaşıyorduk” dedi.

Özlü, sözlerine şöyle devam etti: “Bence bu iyi oldu. Bu açıklama ile birlikte durumu, vaka pozitifliğini de görmüş olduk.”

Açıklanan sayının hayli yüksek olduğuna da dikkat çeken Özlü, “. Ama dikkat ederseniz bu dönemde bütün dünyada rakamlar oldukça yüksek seyrediyor. İkinci pik yaşıyoruz.

Daha dikkatli olmamız gerektiğini anlamak açısından bence bu rakamların faydalı olacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir