Diş Polikliniklerinde Uygulanan Beyazlatma Tedavisi

tarafından
75
Diş Polikliniklerinde Uygulanan Beyazlatma Tedavisi

Güzel bir gülüşün simgesi, inci gibi ve bembeyaz dişlerdir. Ancak günümüz beslenme şekillerinde tüketilen yiyecek ve içecekler, asitli ve şekerli içecekler, renklendirici içeren gıdalar ve bazen de dişlerin genetik yapısı, bembeyaz dişleri ulaşılması zor bir hale getirebiliyor. Oysa diş poliklinik merkezleri, diş beyazlatma tedavileri ile kişilere sağlıklı ve güzel gülüşlerin kapısını çoktan açmış durumda.

Diş beyazlatma tedavisi süreci, birkaç seanstan oluşuyor. Ancak beyazlatma işlemine geçilmeden önce dişlerde bulunan plakların temizliği yapılıyor. Temizliğin ardından beyazlatma işlemi uygulanıyor.

Beyazlatma seansları, ev tipi ve klinik tipi beyazlatma işlemlerini bir arada içeriyor. Bunun sebebi ise, diş beyazlatma işleminde uygulanan yöntemin, dişlerde hassasiyeti bir miktar artırıyor olmasıdır. Diş hassasiyetine sebep olması nedeniyle, diş beyazlatma işlemi yapılırken, klinik tipi seanslar üst üste uygulanmıyor. Böylece diş hassasiyeti sorununun oluşumunun önüne geçilmiş oluyor. Diş polikliniği seansları, diş beyazlatma işleminde kişiye göre değişmekle birlikte iki seans halinde uygulanıyor. Ancak bazı kişiler için tek seans işlem de yeterli olabiliyor. Seans sayısını, kişinin diş yapısı, rengi ve işleme verdiği yanıt belirliyor. Klinik seanslarına ek olarak da evde beyazlatma işlemleri veriliyor. Bu işlemler de değişen periyotlarda bazen ayda, bazen 2 ayda bir oluyor.

Diş beyazlatma işleminin ardından kişiye göre farklılık göstermekle beraber bazı kişilerde diş hassasiyeti oluşabiliyor ancak uzmanlar bu durumun geçici olduğunu belirtiyor. Diş beyazlatma işlemlerinin ardından beyazlığın kalıcı olması, kişinin kullanımıyla doğrudan ilgilidir. Çay-kahve-sigara tüketimi, dişleri tekrar sarartan sebepler arasında yer alıyor. Zamanla diş kaybı oldukça da implant tedavisi şart oluyor. Diş polikiliniklerinde İmplant fiyatı merak edilen sorular arasında yer alıyor.

Diş polikliniği hizmeti verenlerle hastaları aynı platformda bir araya getiren dispoliklinik.com adresinde aklınıza takılan pek çok sorunun yanıtını bulabilirsiniz. Malzeme ve uygulama fiyatlarını da yayınlayan sitede, diş tedavisi öncesinde birçok bilgi edinebilirsiniz.