GEÇ SAATLERDE YEMEK YEMEK KİLO ALDIRIR MI?

tarafından
85
GEÇ SAATLERDE YEMEK YEMEK KİLO ALDIRIR MI?

GEÇ SAATLERDE YEMEK YEMEK KİLO ALDIRIR MI?

Birçoğumuz gecenin bir vaktinde aniden acıkma hissi ile yemek yeme ihtiyacı duymuştur. Son derece masum olan bu isteği kimimiz farklı bir amaç için yerine getiririz veya getirmek istemeyiz, bu amaç ise kilo alıp almama isteğidir.

O halde GEÇ SAATLERDE YEMEK YEMEK KİLO ALDIRIRMI? Sorusuna yanıt arıyalaım.

Öncelikli olarak sabah erken uyanıp işe gittiniz ve çok yoğun, yorucu bir gün geçirdiniz mesainiz bittikten sonra eve gelip, doğal olarak, biraz dinlenmek istediniz bu sırada gün boyu yorgun düşen vücudunuz kendini dinlenme moduna alacak ve nabzınızın düşmesiyle dinlenme haline geçeceksiniz.

Yani metobolizmanız olabildiğince yavaşlayacaktır. İşte tam bu sırada kilo almak istiyorsanız, kalorisi bakımından zengin içeriğe sahip gıdalar tüketmelisiniz çünkü yukarıda saydığımız nedenlerden dolayı metobolizma, dışarıdan aldığı, enerjiyi harcayamayacak ve fazla olan enerjiyi yağ olarak depolayacaktır buda zamanla kilo artışına neden olacaktır. Yani GEÇ SAATLERDE YEMEK YEMEK KİLO ALDIRIRMI? Sorusuna evet cevabı verilebilir. Ama unutulmamalıdır ki uzun vadede bu tür davranışlar alışkanlık haline getirilirse almak istediğiniz kilo kontrolünüz dışına çıkabilir. Buda gelecekte aşırı kilo problemi olan obezitenin yanı sıra birçok kalp damar problemlerini de beraberinde getirecektir.

Dolayısıyla uzun vadede piskolojk, fiziksel ve ekonomik açıdan zarara uğrayabilirsiniz. Kilo almak istiyorsanız, kontrollü olarak, böyle bir uygulama gerçekleştirebilirsiniz.

İsteğiniz tam tersi yöndeyse yani kilo vermek istiyorsanız uyumadan üç dört saat önce beslenme işlemini gerçekleştirmeniz gerekir çünkü uyumadan birkaç saat önce tüketilen besinler kana karışarak parçalanır bu sayede kilo alınmaz.