Geniş kapsamlı internet keyfi için geliştirildi

İnternet, gerek gündelik yaşantımız, gerek okul hayatımız gerekse de iş dünyamızda başvurduğumuz en önemli kaynaklardan bir tanesi ve hepimiz için “sorunsuz ve hızlı bağlantı” unsuru önemlidir. Servis sağlayıcımız her ne kadar yüksek hız sunsa da, bazen ev ve ofislerimizdeki “kör nokta” olarak adlandırılan yerler sebebiyle bağlantı sorunları yaşayabiliyoruz. İşte bu gibi durumların ortadan kaldırılması için Mesh sistemlerin önemi büyük, ki Deco M3 de bu amaca iyi hizmet eden uygun fiyatlı ürünlerden bir tanesi.

İsterseniz öncelikle Mesh sisteminden kısaca söz edelim. Bu sistem, eviniz ya da ofisinzdeki ağı genişleterek “tek bir büyük ağ” olarak çalışmasını ve bunu yaparken de bağlantı hızının olabildiğince düşmeden birden fazla cihaza aynı anda ulaştırılmasını sağlıyor. Yani siz eviniz ya da ofisinizde hangi bölge giderseniz gidin, kapsama alanı geniş olduğu için kablosuz bağlantıda sorun yaşamıyorsunuz. Katkı bir ofis ya da katlı bir eviniz olsa da sorun olmuyor, bağlantıda herhangi bir kopma olmadan kesintisiz kullanımı sürdürebiliyorsunuz.

Deco 3’ün kurulumu oldukça kolay. Modem ile bağlantıyı sağladıktan sonra akıllı telefonunuza Deco uygulamasını ücretsiz olarak indirebilir ve yönergeleri izleyerek kurulumu tamamlayabilirsiniz. Tabii önemli bir detay, ürünü “ölü nokta” olarak nitelendireceğiniz yere yerleştirmelisiniz. Sonrasında cihazla ilgili tüm yönetimi de uygulama üzerinden yapabilirsiniz. Mesela…

Ağda bağlı olarak hangi cihazlar var, ne kadar kaynak kullanılıyor, günlük istatistikler neler, ebeveyn kontrolü, misafir cihazlar ve güvenliğe yönelik pek çok detay burada sizi bekliyor. Tabii ki bu uygulama aracılığıyla uzaktan yönetim de mümkün oluyor. Hatta sesli komut tarafında Alexa desteği olduğunu da belirtelim.

Deco, kesintisiz bütün ev Wi-Fi kapsama alanı elde etmek için bir cihazlar sistemi kullanıyor

2.4GHz ve 5GHz dual band desteği sunan cihaz, hem router modunda hem de access point modunda kullanılabiliyor. Gücünü Qualcomm CPU’sundan alan ve bünyesinde iki tane Gigabit port barındıran cihaz, MU-MIMO özelliğine de sahip.

MU-MIMO neden önemli diye soracak olursanız, aynı anda birden fazla cihaz bağlanıyor diyoruz ya, işte bu cihazların bağlantı kalitesini üst seviyede tutabilmek için bu teknoloji devreye giriyor. Yani aynı anda aynı ağ üzerinden internete bağlanan bir cihazda yüksek hız varken diğerinde düşük hız söz konusu olmuyor. Kısacası aile boyu keyiften söz edilebilir. Bir taraftan TV’de 1080p film izliyorken bir yandan da PC’de oyun oynanabilir, telefonlarda da sosyal medya takibi sağlanabilir.

Unutmadan, örneğin 3 katlı bir ofisiniz ya da eviniz var ve tek noktadan kontrol edilebilir daha geniş bir kapsama alanı ihtiyacınız var ise, bu ürünle diğer Deco cihazların da uyumlu çalışabildiğini söyleyelim. Yani sisteme dahil edeceğiniz Deco üyeleriyle kapsama alanı sorunsuz genişletilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir