“Kısmetse Olur” yarışmacısının dolandırıcılık davasında gelişme

Sabah Gazetesi’nden Atakan Irmak’ın haberine göre Gökhan Sara dolandırıcılık suçlaması ile karşı karşıya… Gökhan Sara’ya ait araç kiralama şirketinin piyasaya sürdüğü çeklerin karşılıksız çıktığı ileri sürülmüştü. İddiaya göre, geçtiğimiz yıllarda Gökhan Sara, alım satım işleri için piyasaya birden fazla çek verdi. Şirket çalışan Volkan T. tarafından piyasaya sürdüğü çeklerin yine iddiaya göre karşılığı boş çıktı. Gökhan Sara, borç hamillerine ödeme yapmayı reddedince İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

‘İFTİRA ATTI’ İDDİASI

Yürütülen soruşturma kapsamında şirket adına cirolanan çeklerin sahibi olarak Gökhan ve ablası Sultan Sara kardeşlerin ifadesine başvuruldu. Gökhan Sara, ‘çeklerin şirket çalışanı tarafından çalınıp, izinsiz şekilde piyasaya sürüldüğünü’ iddia etti. Çalışan Volkan T. ise çeklerin Sultan Sara tarafından cirolandığını ileri sürerek, kendisine iftira atıldığını ileri sürdü.

DOLANDIRICILIK SUÇLAMASINDAN BERAAT

Çeklerin Sultan Sara’nın bizzat kendisi tarafından cirolandığı iddiasıyla iki kardeş hakkından “Nitelikli dolandırıcılık ve iftira” suçlarından iddianame düzenlendi. Sara kardeşler, İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde, hakim karşısına çıktı ve suçlamaları reddetti.

Mahkeme yapılan yargılamada suça konu sahte çeklerdeki yazı ve imzaların bilirkişi raporu ve adli tıp kurumu raporlarında Sara kardeşlere ait olmadığı gerekçesiyle, suç unsurlarını oluşmadığını kaydederek, beraatına karar verdi.

Kararda, Sara kardeşlerin suçları işledikleri hususu sabit olmadığı anlatıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir