Microsoft Internet Explorer Haziran 2022’de herkese veda edecek

Internet Explorer, çeyrek asrı aşkın süredir Windows yapısının bir parçası olmuştur. Ancak, 2015’te Edge’in piyasaya sürülmesinden bu yana Microsoft, eski tarayıcıyı yavaş yavaş yavaşlatıyor. 2016’da önceki sürümler için desteği sona erdirdi.

Microsoft 365 ve diğer uygulamalar 17 Ağustos’ta IE 11’i desteklemeyi bırakacak. Yılların emektarı görünüşe göre yakın zamanda tarihe gömülecek.

Microsoft, önümüzdeki Haziran ayında desteği sona ermeden önce IE 11’e hala tutunan kullanıcıları Edge’e geçmeye davet etti. Edge, hala IE’ye ihtiyaç duyan web siteleri için yerleşik bir Microsoft Internet Explorer moduna sahip. Pek çok kuruluş, modern tarayıcılarla gerçekten çalışmayan eski uygulamaları ve siteleri kullanmaya devam ediyor. Bu nedenle bu mod yararlı olacaktır.

Microsoft, Edge’in IE modunu en azından 2029’un sonuna kadar destekleyeceğini ve kuruluşlara ve BT departmanlarına bu eski web uygulamalarından uzaklaşmaları için birkaç yıl daha süre tanıdığını söylüyor.

Şirket Çarşamba günü yaptığı açıklamada, “Bu sorumluluğu ve daha fazlasını üstlenebilen Microsoft Edge ile, Internet Explorer 11 masaüstü uygulaması kullanımdan kaldırılacak ve 15 Haziran 2022’de Windows 10’un belirli sürümleri için destek dışı kalacaktır.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir