Twitter ABD Başkanı Trump’ı engelledi

Amerika’da patlak veren olaylar kimsenin tahmin edemeyeceği seviyeye ulaştı. Trump taraftarları kongre binasını basarak kürsülere zarar verdi. Biden’ın görevi devralıp konuşma yapması için kurulan stantlar yerle bir edildi.

Gösteriler sırasında ateşli silahlar da kullanıldı. Güvenlik güçlerinden yaralananlar olduğu belirtildi. Göstericilerden bir kadın göğüsünden vuruldu. Gerilimin tırmanması üzerine Trump, taraftarlarına evlerine dönmelerini söyledi.

Trump’ın bu duyurusundan sonra olaylar Türkiye saati ile 1:30 sularında yatıştı. Biden olayların bu noktaya gelmesinden Trump’ı suçladı.

Olayların başlangıç aşamasında Trump’ın attığı tweetlerin taraftarları ateşlediği belirtiliyor. Zira Trump seçimi kazandıklarını fakat bu seçimin çalındığını söylemişti.

Şu anda hala ABD Başkanı Trump. Önümüzdeki günlerde görevini Biden’a devrecek olan Trump son günlerde seçimin çalındığını, bazı eyaletlerdeki ölü kişilerin oy verdiğini iddia ediyordu.

Bu iddiaları son günlerde daha yüksek sesle dile getirmeye başlayan Trump, Amerika’da küçük bir iç savaş başlamasına neden oldu.

Şimdilik Biden taraftarları sokağa çıkmış değil. Fakat bazı eyaletlerde cumhuriyetçilerle, demokratlar arasında çatışmalar çıkmasından korkuluyor. Elbette bu olayların ne kadar devam edeceği, nereye varacağı şimdilik belli değil. Sonuç olarak bekleyip görmek gerekiyor.

FBI SWAT timi ve Ulusal Muhafızlar devreye girmiş durumda. Bakalım devamında ne olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir