Yeşil Çayın Zayıflamaya Faydaları

tarafından
84
Yeşil Çayın Zayıflamaya Faydaları

Kış mevsimlerinde de severek tükettiğimiz yeşil çay pek çok faydası ile karşımıza çıkmakta. Özellikle kış mevsimlerinde soğuğun etkisini azaltmak ve vitaminlerle zenginleştirip tükettiğimiz yeşil çay, antioksidan yönüyle de dikkat çekmekte. Kalp ve kolesterol hastaları tarafından günlük bir fincan kadar tüketilmesi uzmanlar tarafından önerilmektedir. Ayrıca yeşil çayın paketlerde satılanlardan değil, aktarlarda olan yeşil çaylardan alınması önerilmektedir. Paketlerde olan yeşil çayların daha uzun süre tüketilmesinin sağlanması için farklı kimyasallar karıştırıldığı bilinmekte. Bunun için en doğal olan yeşil çayların aktarlarda bulunabileceği uzmanlar tarafından belirtilmektedir.

Yeşil çayın faydaları içerisinde kanser riskini düşürmesi de yer almakta. Günlük bir fincan tüketilebilecek olan yeşil çay sayesinde kanser hücreleri yok edilebilecektir. Aynı şekilde zayıflamak isteyen herkes yeşil çay tüketmelidir. Tokluk hissini vermesinden dolayı kolay bir zayıflama yöntemi olabilecektir. Çok tüketilmemesi gerektiği de unutulmamalıdır.

Yeşil çay cilt bakımı için de tercih edilmektedir. Yüzünüzü iyice yıkadıktan sonra demlenmiş ve soğumuş olan yeşil çaya pamuk batırıp yüzünüzü bu çayla temizleyebilirsiniz. Ayrıca yaklaşık 10 ya da 15 dakika yıkamadan beklerseniz derin bir temizleme özelliği gösterecek ve yumuşak bir cilde sahip olacaksınız.

Yeşil çayın demlenmesi de bir o kadar kolaydır. Yaklaşık 2 tutam kadar yeşil çayı bir demliğin içerisine atıp yaklaşık 5 ya da 10 dakika kaynamasını sağlayabilirsiniz. İçerisine birkaç damla limon ekleyerek vitamin oranını arttırmanız da mümkün olacaktır.