Yükselişini sürdüren altının gram fiyatı 532 lira seviyesinden işlem görüyor

Dün Dolar kurundaki yükselişe paralel değer kazanan altının gram fiyatı, günü önceki kapanışın yüzde 0,5 üzerinde 529,6 liradan tamamladı. Altının gram fiyatı, yeni güne yükselişle başlamasının ardından, saat 10.50 itibarıyla önceki kapanışın yüzde 0,5 üzerinde 532 liradan işlem görüyor.

ÇEYREK VE CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Aynı dakikalarda çeyrek altın 873 lira, cumhuriyet altını da 3.555 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı, şu sıralarda önceki kapanışa göre yüzde 1 artışla 1.782 dolardan alıcı buluyor. Analistler, küresel piyasalarda enflasyon baskısı sonrası para politikasında sıkılaştırıcı adımların piyasalar için risk unsuru oluşturduğunu belirterek, bugün yurt içinde dolar kurundaki düşüşe karşın ons fiyatındaki yükselişin altın fiyatlarının artmasına sebep olduğunu kaydetti.

ONS ALTINDA 1.790 DOLAR DİRENÇ KONUMUNDA

Bugün yurt içinde veri gündeminin sakin olduğunu ifade eden analistler, yurt dışında ise ABD’de inşaat izinleri ve konut başlangıçları verileriyle birlikte İngiltere Merkez Bankası Başkanı ve ABD Merkez Bankası yetkililerinin açıklamalarının takip edileceğini bildirdi. Analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.770 doların destek, 1.790 doların direnç konumunda olduğunu söyledi.

GÜNCEL ALTIN FİYATLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Euro kuru ne kadar? Euro kaç TL? Euroalış ve satış fiyatları için tıklayın. Dolar kuru ne kadar? Dolar kaç TL? Dolar alış ve satış fiyatları için tıklayın. Altın fiyatları için tıklayın. Gram altın ne kadar? Çeyrek altın ne kadar? Yükselişini sürdüren altının gram fiyatı 532 lira seviyesinden işlem görüyorAA / Yunus Türk – Ekonomi Haberleri Sabah para çekmek için ATM'ye gidenler bir notla karşılaştı! Şimdi de dolar dolandırıcılığı hortladı

Sabah para çekmek için ATM’ye gidenler bir notla karşılaştı! Şimdi de dolar dolandırıcılığı hortladı

Son dakika: Her gün yeni bir rekor! Dolar tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü

Son dakika: Her gün yeni bir rekor! Dolar tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü

/beğendim/alkışladım/beğenmedim/güldüm/üzüldüm/sinirlendim/şaşırdımBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir